نمایش 1–12 از 29 نتیجه

در ساختمان سازی برای اینکه از انتقال جریان روی بدن یک فرد جلوگیری نمایند و همچنین به خاطر اینکه ولتاژ را به زمین انتقال دهند، از سیستم ارت استفاده می‌کنند. اما اینکه از چه تجهیزاتی برای انجام این کار استفاده می‌کنید، اهمیت زیادی دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

اتصالات سیستم ارت چیست؟

برای جلوگیری از انتقال جریان به بدن یک انسان و علاوه بر آن انتقال ولتاژ به زمین از سیم ارت استفاده می‌شود. هدف از استفاده از این سیم در ساختمان سازی این است که از بروز خطرات مختلف مانند آتش سوزی و برق گرفتگی جلوگیری کنند. در واقع این سیستم به این صورت کار می‌کند که جریان را به زمین منتقل می‌کند و به این ترتیب مانع عبور جریان از بدن انسان می‌شود. استفاده از تجهیزات چاه ارت باکیفیت و انجام دقیق آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

به هر دو قطعه‌ای که وظیفه اتصال دو بخش مختلف چاه ارت به یکدیگر را داشته باشد، اتصالات ارت می‌گویند. این محصول معمولاً از دو متریال تشکیل می‌شود. مس و آلومینیوم دو فلزی هستند که معمولاً انواع اتصالات ارت را از آن‌ها می‌سازند.

البته این نکته را نیز باید بدانید که قطعاتی مانند انواع شینه، انواع بست، پیچ و مهره و مقره نیز در دسته اتصالات قرار می‌گیرند. البته در حالت ایده‌آل بهتر است که بین منبع انرژی و مصرف کننده اتصالی وجود نداشته باشد. کیفیت اتصالات ارت استفاده شده تاثیر بسیار زیادی روی بازده و دوام سیستم می‌گذارد.

اتصالات ارت

شینه مسی ارت و انواع آن

در بین انواع اتصالات ارت شینه‌ها بیشتر برای وصل کردن سیم‌های ارت و نول مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع می‌توان به حای اینکه تعداد زیادی ترمینال ریلی به کار برد برای اتصالات ارت از شینه استفاده کرد. این محصول در سایزهای مختلف در بازار وجود دارد تا بتواند پاسخگوی نیازهای مختلف باشد.

اندازه آن معمولاً از 4 پیچ شروع می‌شود و تا 12 پیچ نیز ادامه دارد که سایز آن با توجه به نیاز هر فرد مشخص می‌گردد. یکی از ویژگی‌های این محصول تعویض آسان آن است. در صورتی که یکی از آن‌ها به مشکل بخورد و یا عیب‌دار شود به راحتی می‌توان آن را جایگزین کرد. در بین انواع اتصالات ارت شینه یک راه قابل اطمینان برای انتقال ایمن و همچنین سریع انرژی به حساب می‌آید.

شینه ارت

در بین انواع اتصالات ارت، شینه ارت برای اتصال بین هادی‌های حفاظتی به کار گرفته می‌شود. در واقع برای وصل کردن هادی‌های اتصال به زمین و هم ولتاژ این محصول یک گزینه کاربردی و مقرون‌ به‌ صرفه به حساب می‌آید. از همین رو بسیاری از افراد فعال در این حوزه از آن استفاده می‌کنند.

شینه نول

در بین اتصالات ارت از شینه نول نیز بسیار استفاده می‌کنند. این محصول از طریق سیم اتصال به زمین به بدنه تابلو برق متصل شده و متصل کننده سیم نول و دستگاه‌های الکترونیکی به هم است و استفاده از آن در تابلوی الکتریکی ضرورت دارد.

بین شینه ارت و نول تفاوت‌هایی وجود دارد. شینه نول اول روی تابلو برق نصب شده و سپس شینه نول به آن متصل می‌شود. در واقع هیچ ارتباط الکتریکی بین شینه و بدنه وجود ندارد و شینه نول اتصال دهنده بین دستگاه الکتریکی و سیم نول به حساب می‌آید.

شینه مسی چاه ارت

کلمپ چیست؟

کلمپ یا گیره، در واقع ابزاری برای فیکس کردن قطعات در محل مورد نظر و علاوه بر آن متصل کردن دو یا چند قطعه به یک دیگر است. این محصول در صنایع متنوعی کاربرد دارد، به همین دلیل استقبال زیادی از آن در بازار می‌شود. این محصول دو نوع ثابت و قابل حمل دارد که هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند. نوع ثابت آن را افراد به عنوان پرکاربردترین فیکسچرها می‌شناسند.

این نوع ساختار ساده اما بسیار مستحکمی دارد. این ساختار تعدادی مفصل دارد که به طور مشخصی به هم متصل می‌شوند و کلمپ‌هایی با کارایی‌های مختلف را به وجود می‌آوردند. نوع دیگر آن دسته عمودی نام دارد که می‌تواند فشار زیادی ایجاد کرده و همچنین تحمل فشار زیادی هم دارد. معمولاً از آن برای فیکس کردن قطعات در دستگاه‌های مختلف مثل فارسی‌بر، دریل‌های ستونی و دور کن استفاده می‌کنند.

نوع افق آن به گونه‌ای طراحی شده که هنگام بسته بودن در حالت افقی قرار گرفته و فک متحرک پایین می‌آید و قطعه مورد نظر را نگه می‌دارد. نوع فشاری افقی مدل ثابت دیگری به حساب می‌آید که با قرارگیری دسته به شکل افقی فک متحرک به سمت جلو حرکت کرده و قطعه را در جای مورد نظر ثابت می‌کند.

آخرین نوع نیز کششی است که معمولاً از آن برای فیکس کردن دو یا چند قطعه بین دو فک مشخص استفاده می‌شود، این دو فک به وسیله جوش یا پیچ به کلمپ متصل می‌شوند.

کلمپ چاه ارت

کابلشو مسی چیست؟

در صنعت الکترونیک قطعات و تجهیزات به چند دسته تقسیم می‌شوند. تجهیزات الکترونیکی مثل کلید مینیاتوری، فیوز و کنتاکتور، تجهیزات غیر الکترونیکی مثل مقره و سینی تابلو برق و دسته آخر سیم‌ها، ترمینال‌ها و کابل‌ها، این ها دسته‌های مختلف قطعات هستند.

کابلشو مسی یک قطعه برای برقرار کردن جریان الکتریکی بین هادی کابل با تجهیزات الکتریکی است. در واقع هنگامی که نوع هادی الکتریکی تغییر پیدا کند، باید از کابلشو مسی استفاده کنیم. برای مثال تصور کنید که یک کابل از کنتور به تابلو برق آسانسور کشیده شده است. برای اینکه با اتصال کابل به شینه تابلو برق نوع هادی تغییر می‌کند، باید از کابلشو مسی استفاده کنیم.

این قطعه از دو قسمت برل یا ساقه و سطح تماس یا شینه تشکیل شده است. بر روی قسمت سطح تماس سر کابل دو عدد هک شده، اولین عده مربوط به سطح مقطع کابلی بوده که به کابلشو متصل می‌گردد. عدد دوم نیز مربوط به شماره سایز پیچی می‌شود که کابلشو را به شینه متصل می‌کند. هنگام انتخاب باید دقت بسیار زیادی داشته باشید که اندازه مناسب نیاز خود را تهیه نمایید.

کابلشو مسی

خرید اتصالات ارت از برقستان

این اتصالات اهمیت زیادی در طراحی و اجرا سیستم ارت دارند، به همین دلیل اطمینان از باکیفیت و با دوام بودن آن‌ها ضروری است. از آنجایی که سیستم ارت اهمیت بسیار زیادی دارد و مستقیماً با جان انسان‌ها ارتباط دارد و در صورت اصولی نبودن آن، می‌توان حادثه‌آفرین شود، خرید تجهیزات باکیفیت برای آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

پس بهتر است برای تهیه این تجهیزات به فروشگاه‌های معتبر مراجعه نمایید و از افراد با دانش و دارای تخصص برای انتخاب درست مشاور بگیرید. ما در مجموعه برقستان، محصولات مرتبط با این حوزه را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهیم و همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی صحبت کنید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.