صفحه مسی یک متریال بسیار کاربردی است که مس توان از آن در صنایع مختلفی استفاده کرد. یکی از کاربردهای مهم آن استفاده در سیستم ارتینگ است.

صفحه مسی چاه ارت چیست؟

صفحه ارت مسی یک محصول کاربردی در صنایع مختلف به حساب می‌آید. این محصول از تجهیزات چاه ارت به شمار می‌رود که نقش هادی الکتریسیته را ایفا می‌کند و جریان الکتریکی را به زمین منتقل می‌کند. در حقیقت جریان بار اضافی از دستگاه‌های الکتریکی مختلف گرفته می‌شود و سپس از طریق صفحه ارت مسی به زمین منتقل می‌شود.

به این ترتیب خطر برق گرفتی و آسیب رسیدن به افراد تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. استفاده از این محصول به عنوان هادی ارت یا الکترود صفحه‌ای بسیار رایج است. این صفحه بعد از حفر گودال به صورت عمودی داخل گودال قرار می‌گیرد و بارهای اضافه را به زمین منتقل می‌کند. صفحه ارت مسی برای ایجاد یک سیستم ارتینگ باکیفیت و استاندار اهمیت زیادی دارد، زیرا رسانایی این متریال بسیار مناسب است.

صفحه مسی چاه ارت

ویژگی‌های صفحه ارت مسی

صفحه ارت مسی ویژگی‌های بسیار خوبی دارد که باعث شده در صنعت الکترونیک بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. مهم‌ترین ویژگی این متریال رسانی خوب آن است. از آنجایی که در سیستم ارتینگ این محصول می‌خواهد جریان را هدایت کند باید رسانایی مناسبی برای این کار داشته باشد. ویژگی دیگر آن قیمت مناسب با توجه به کارایی آن به حساب می‌آید.

هزینه تمام شده همیشه یکی از دغدغه‌های افراد در پروژه‌های ساختمانی به حساب می‌آید. این محصول با توجه به کیفیت و کارایی بالایی که دارد، قیمت آن بسیار مقرون‌به‌صرفه است. این موارد باعث شده تا به یکی از انتخاب‌های ایده‌آل در این حوزه تبدیل شود.

قیمت

قیمت این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل تعیین کننده درصد خلوص مس به حساب می‌آید. هرچه میزان خلوص بیشتر باشد، کیفیت و قیمت نیز افزایش پیدا می‌کند. عامل مؤثر دیگر در قیمت ابعاد صفحه است. طبیعتاً هرچه ابعاد صفحه بیشتر باشد، متریال مصرف شده و قیمت نیز بیشتر خواهد شد. ضخامت نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و با افزایش آن هزینه نیز بیشتر می‌شود.

ابعاد

صفحه مسی در ابعاد مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند و هر شخصی باتوجه به نیاز و کارایی خود می‌تواند ابعاد مناسب را انتخاب نماید. ابعادهای 60 در 60، 66 در 66 همچنین 50 در 50 در بازار متداول هستند و ممکن است ابعاد دیگر نیز موجود باشد.

ویژگی های صفحه مسی چاه ارت

کاربرد صفحه مسی

یکی از مهم‌ترین کاربرد این محصول ساخت مس با درصد خلوص بالا برای تولید الکترود صفحه‌ای است. اما کاربردهای دیگری در صنایع دیگر نیز دارد. این صفحات را برای کاربردهایی مثل ساخت ظروف مسی و آبکاری جواهرات زینتی آب می‌کنند.

معرفی ابعاد صفحه مسی چاه ارت

این محصول در ابعاد مختلفی در بازار یافت می‌شود. بسته به مجموعه‌های تولید کننده مختلف، ابعادهای متفاوتی از آن وجود دارد. 60 در 60 متداول‌ترین و پراستفاده‌ترین ابعاد آن به حساب می‌آید. انا سایزهای دیگری مثل 50 در 50، 66 در 66 هم وجود دارد و ابعاد بزرگ‌تر و کوچک‌تر از این ها را نیز می‌توان پیدا کرد. هر فرد بسته به پروژه و کارایی مورد نظر خود باید ابعاد مناسب را انتخاب کند.

انواع ضخامت صفحه مسی

علاوه بر ابعاد در بخش ضخامت نیز صفحه مسی تنوع دارد. این محصول را می‌توان در دو حالت با ضخامت 3 میلی‌متر و 5 میلی‌متر تهیه کرد.

ابعاد (سانتی‌متر)ضخامت (میلی‌متر)وزن (کیلوگرم)
66*66311.7
66*66519.5
50*5036.8
50*50511.3

مزیت استفاده از صفحه ارت مسی در سیستم چاه ارت

استفاده از صفحه ارت مسی باعث ایجاد یک سیستم ارتینگ باکیفیت و استاندار می‌شود. این محصول به خاطر خلوص بالای مس رسانایی بسیار خوبی دارد. به همین دلیل می‌تواند به خوبی جریان را به زمین منتقل کند و یک زمین مطمئن به وجود بیاورد. به این ترتیب ایمنی در بالاترین سطح قرار می‌گیرد.

قیمت صفحه مسی

قیمت صفحه مسی به چند فاکتور مهم بستگی دارد. اول از همه ابعاد آن که هرچه بزرگ‌تر باشد، باید هزینه بیشتری بپردازید. فاکتور بعدی ضخامت محصول است که روی قیمت تاثیر می‌گذارد. در آخر نیز میزان خلوص مس نیز یک عامل مهم در مقدار هزینه‌ای که لازم است بپردازید، به حساب می‌آید.

قیمت صفحه مسی چاه ارت

خرید صفحه مسی از شرکت فنی مهندسی برقستان

مجموعه برقستان این محصول کلیدی در ایجاد سیستم ارتینگ را موجود کرده است. شما می‌توانید آن را در سایت مشاهده کرده و در صورت تمایل سفارش دهید. همچنین برای دریافت مشاوره و اطلاعات تکمیلی نیز می‌توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.