در حال نمایش 2 نتیجه

هر سیستم ارتینگ نیاز به یک دریچه بازدید چاه ارت دارد. از طریق این دریچه شما به داخل چاه دسترسی دارید، می‌توانید آن را ارزیابی کنید و دیگر پرسه‌ها و فرایندهای لازم را نیز از طریق این دریچه انجام می‌شود که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

دریچه بازدید چاه ارت چیست؟

چاه ارت، جزء حیاتی یک سیستم الکتریکی به حساب می‌آید. این منطقه تعیین‌شده‌ای است که تجهیزات و سیستم‌های الکتریکی به زمین متصل می‌شوند تا از تجمع الکتریسیته ساکن جلوگیری کنند، خطر برق گرفتگی را کاهش دهند و در برابر نوسانات الکتریکی و صاعقه محافظت کنند.

چاه ارت یک سوراخ عمیق در زمین است که با مخلوطی از زغال چوب، نمک و ماسه (البته در روش‌های مدرن از بنتونیت به جای زغال و نمک استفاده می‌کنند) پر شده است که به بهبود رسانایی خاک کمک می‌کند. این اجازه می‌دهد تا جریان‌های الکتریکی به طور مؤثر به زمین پراکنده شود و اطمینان حاصل شود که هر برق اضافی به طور ایمن پراکنده می‌شود.

چاه ارت معمولاً به میله‌ها یا صفحات فلزی متصل می‌شود که در زمین مدفون شده و از طریق سیم‌های مسی به سیستم الکتریکی متصل می‌شوند. این اتصال مسیری با مقاومت کم برای جریان‌های الکتریکی به زمین فراهم می‌کند و به طور مؤثر سیستم را زمین می‌کند و از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند. دریچه بازدید چاه ارت باید حتماً روی این گودال وجود داشته باشد. دریچه بازدید چاه ارت به منظور امکان دسترسی، بازدید و همچنین مرطوب کردن چاه تعبیه می‌شود.

دریچه بازدید چاه ارت معمولاً از بتن ساخته می‌شود و در قسمت وسط آن یک درب باز شو وجود دارد. قیمت دریچه بازدید چاه ارت مقرون‌به‌صرفه بوده و وابسته به ابعاد آن است.

دریچه بازدید چاه ارت

وظیفه دریچه بازدید چاه ارت چیست؟

دریچه بازدید چاه ارت به عنوان یک نقطه دسترسی تعیین شده به منظور بازدید، دسترسی، نگهداری و تعمیر سیستم ارتینگ عمل می‌کند. این یکی از اجزای اساسی زیرساخت چاه ارت است و راهی ایمن و راحت را برای پرسنل تعمیر و نگهداری برای بازرسی و کار بر روی سیستم ارتینگ فراهم می‌کند.

یکی از وظایف اصلی دریچه بازدید چاه ارت این است که به پرسنل مجاز اجازه دسترسی به چاه ارت برای بازرسی‌های معمول و فعالیت‌های تعمیر و نگهداری را می‌دهد. این ممکن است شامل بررسی وضعیت الکترودهای زمین، اطمینان از اتصالات مناسب و آزمایش رسانایی مخلوط خاک باشد.

در صورت بروز خطا یا آسیب به سیستم اتصال زمین، دریچه بازدید چاه ارت همچنین امکان انجام کارآمد تعمیر و تعویض را فراهم می‌کند. پرسنل تعمیر و نگهداری می‌توانند به راحتی با ابزار و تجهیزات لازم برای رفع هر گونه مشکل و بازگرداندن یکپارچگی سیستم اتصال به زمین وارد محوطه گودال زمین شوند. همچنین برای مرطوب کردن سیستم نیز وجود این دریچه ضرورت دارد.

علاوه بر این، دروازه بازدید به عنوان یک نقطه مرجع برای انجام ارزیابی‌ها و اندازه گیری‌های منظم عملکرد سیستم ارتینگ عمل می‌کند. این امر امکان تعمیر و نگهداری و عیب‌یابی پیشگیرانه را فراهم کرده و به شناسایی و رفع مشکلات احتمالی قبل از تبدیل شدن به مشکلات مهم کمک می‌کند. کیفیت تجهیزات چاه ارت اهمیت زیادی دارد، زیرا ایمن و دقیق نبودن آن می‌تواند منجر به ایجاد حادثه شود.

وظیفه دریچه بازدید چاه ارت

قیمت دریچه بازدید چاه ارت در برقستان

این محصول برای اینکه به سیستم ارتینگ دسترسی داشته باشید و بتوانید در صورت نیاز تعمیرات لازم را انجام دهید و یا عملکرد آن را ارزیابی کنید، ضرورت دارد. قیمت دریچه بازدید چاه ارت با ابعاد آن و همچنین کیفیت متریال ساخت آن که معمولاً بتن است، بستگی دارد.
این محصول را می‌توانید از مجموعه ما یعنی برقستان سفارش دهید.

اگر برای خرید این محصول ابهامات و سؤالاتی دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی صحبت کنید. آن‌ها آماده پاسخگویی به سؤالات شما، راهنمایی و ارائه مشاوره هستند.