در حال نمایش 11 نتیجه

سیم‌های مسی، یکی از عناصر مهم در دنیای فناوری، برق و از لوازم چاه ارت محسوب می‌شود. این سیم که از مس تشکیل شده است، به‌دلیل خواص منحصربه‌فرد خود در انتقال جریان الکتریکی، در صنایع مختلف به‌خصوص در سیستم ارتینگ به‌کار می‌رود.

مشخصات سیم یا تسمه مسی چاه ارت

سیم‌ مسی ارت اغلب از دو متریال مختلف، یعنی فلز مس و فلز آلومینیوم، طراحی و تولید می‌شوند. سیم‌های مسی به‌دلیل ویژگی‌هایی همچون مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی، خوردگی و قطعی، جزو انتخاب‌های محبوب است و توانایی هدایت جریان الکتریکی بالایی دارد.

این نوع سیم به‌وفور در ساختمان‌های مسکونی به‌علت کیفیت عالی و عدم نیاز به عایق مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید توجه داشت که انتخاب سایز صحیح این سیم بسیار حیاتی است تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. سایز سیم‌های ارت معمولا باتوجه‌به تعداد رشته‌ها تفاوت دارد. به‌عنوان‌مثال، سایز 16، 25، 35، و 50 از 7 رشته، درحالی‌که سایزهای 70، 95، و 120 معمولا از 19 رشته تشکیل شده‌اند.

سایزهای 150، 185 و 240 نیز 37 رشته دارند. مواد استفاده‌شده در سیم مسی ارت، مس خالص با درصد 99.9% است که این امر باعث افزایش قیمت نسبت به نوع آلومینیومی می‌شود. سایزهای کوچک این کابل‌ها برای لوازم برقی مانند ماشین لباس‌شویی مورد استفاده قرار می‌گیرند، درحالی‌که سایزهای بزرگ‌تر برای صفحات ارت مسی یا چاه ارت به‌کار می‌روند.

سیم مسی ارت

مراحل استفاده از سیم ارت در چاه ارت

براساس دستورالعمل اجرای سیستم ارت در ساختمان‌ها، اجرای چاه ارت:

  • پس از حفر چاه، یک صفحه مسی از پیش آماده‌شده را در داخل چاه قرار می‌دهیم که حدود ۲۰ سانتی‌متر بالاتر از کف چاه قرار می‌گیرد.
  • بعد از قراردادن صفحه مسی در کف چاه، یک سیم‌های مسی را به آن جوش می‌دهیم و سر دیگر آن را از چاه بیرون می‌گذاریم.
  • پس از جوش‌دادن سیم مسی ارت به صفحه مسی، نوبت پر کردن چاه می‌رسد.
  • پس از آن که مواد بنتونیت را داخل چاه ریختیم، اجازه می‌دهیم تا مواد سفت شود، سپس لوله پولیکا را روی صفحه کار می‌گذاریم و چاه را با خاک نرم پر می‌کنیم.
  • سطح لوله را به‌صورت یکسان با سطح زمین قرار می‌دهیم. سپس چاه را با خاک نرم پر می‌کنیم. داخل لوله نیز باید با سنگ‌ریزه پر شود تا آب به داخل چاه نفوذ نکند.

دیگر مراحل استفاده از سیم ارت در چاه

  1. نکته مهم در اجرای سیستم چاه ارت با سیم مسی ارت این است که برای اتصال سیم‌های مسی به صفحه مسی از جوش استفاده شود. نباید به اتصال توسط پیچ یا رول‌پلاک بسنده کرد.
  2. در مرحله بعدی، انتهای سیم‌های مسی را به شینه زمین توسط کابل‌شو محکم می‌کنیم. نکته مهم دیگر در این مرحله این است که وجود شینه در مجاورت چاه ضرورت دارد.
  3. بعد از این مرحله، در واقع اجرای ارتینگ به پایان می‌رسد و برای اطمینان از کارکرد صحیح چاه باید آن را تست کنیم.

کاربرد سیم مسی چاه ارت

خرید سیم مسی چاه ارت از شرکت فنی مهندسی برقستان

شرکت فنی مهندسی برقستان باسابقه فعالیت در زمینه تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، سیم مسی ارت با ویژگی‌های برجسته و عملکرد بی‌نظیر ارائه می‌دهد. محصولات این شرکت با استفاده از مواد باکیفیت بالا تولید می‌شوند. از مقاومت بالا در برابر عوامل مختلف گرفته تا توانایی هدایت جریان، سیم‌های مسی چاه ارت این شرکت به‌عنوان یک انتخاب امن و مطمئن در انجام پروژه‌های ایمنی موردتوجه قرار می‌گیرد.